Asortyment Datatag

Kradzież samochodów i ich części to powracający duży problem. Często policja nie może zidentyfikować skradzionych pojazdów lub ich części, ponieważ numery seryjne oryginalnych producentów zostały usunięte, zmienione lub sklonowane, co uniemożliwia udowodnienie kradzieży. Utrudnione jest ściganie złodzieja i zwrot pojazdu prawdziwemu właścicielowi.

Wiodący na rynku firma Datatag od lat skutecznie walczy z tym problemem, opracowno jeden z najpotężniejszych dostępnych środków odstraszających przed kradzieżą przy użyciu najnowocześniejszych technologii identyfikacji. Zabezpieczeń praktycznie nie można usunąć, zmienić ani sklonować.

Ten system znakowania i identyfikacji Datatag jest zaprojektowany do każdego samochodu w tym także prestiżowych, sportowych i luksusowych oraz kolekcjonerskich, nowych i używanych pojazdów. Nie ingeruje w instalację elektryczną  oraz nie wpływa na estetykę samochodu.

Motocyklowy system identyfikacji Datatag istnieje od 1992 roku. Obecnie w Wielkiej Brytanii chronionych jest ponad 500 000 motocykli. Odsetek kradzieży tak oznaczonych motocykli jest 10-krotnie niższy niż kiedyś. Zdecydowana większość motocykli jest obecnie znakowana systemem Datatag dlatego całkowita liczba kradzieży wyraźnie spada.

Najlepszym sposobem ochrony motocykla jest zainstalowanie oznaczeń identyfikacyjnych natychmiast po zakupie. Wieloelementowy system znakowania pozwala policji zidentyfikować właściciela każdego oznaczonego motocykla lub jego części, nawet jeśli tablica rejestracyjna i standardowe numery identyfikacyjne producenta zostały usunięte lub zmienione.

W ostatnich latach znacznie wzrosła sprzedaż skuterów. Ludzi coraz bardziej męczy jazda w korkach, rośnie irytacja wzrastającymi cenami paliwa lub nie chcą korzystać z transportu publicznego.

Niestety, temu boomowi na skutery towarzyszy również dramatyczny wzrost ich kradzieży. Fizyczne urządzenia zabezpieczające mogą w pewnym stopniu pomóc w ochronie skutera, ale zamki i alarmy nie odstraszają profesjonalnych złodziei. Skuter jest stosunkowo lekki, można go łatwo załadować do furgonetki i zabrać w kilka sekund!

Najlepszym sposobem ochrony skutera zainstalowanie oznaczeń identyfikacyjnych natychmiast po zakupie. Wieloelementowy elektroniczny system antykradzieżowy pozwala policji zidentyfikować właściciela każdego oznaczonego skutera lub motoroweru, nawet jeśli tablica rejestracyjna i standardowe numery identyfikacyjne producenta zostały usunięte lub zmienione.

"Niewidzialny" system UV PRO firmy Datatag dla rowerów oferuje wieloelementowe oznakowanie, co znacznie utrudnia życie amatorom cudzej własności. System ten można bardzo łatwo zastosować na rowerze. Zawiera widoczne i ukryte identyfikatory, w tym najnowocześniejsze oznaczenia UV, które niewidocznie oznakują Twój rower. Niestety kradzież roweru to bardzo częsty problem. Wielu właścicieli rowerów uważa, że zarejestrowanie roweru w lokalnej lub produkcyjnej bazie danych ochroni rower w cudowny sposób i uniemożliwi kradzież. Ale prawda jest taka, że rejestracja nie działa bez prawidłowej identyfikacji.